Sahi Grup Tekstil Zebra Perde, Stor Perde ve Tül Perde Sistemleri Ltd.
DİĞER HABERLER
»Stor Perde Nedir

   Stor Perde Nedir

Stor normal kumaşın aprelenmiş halidir. Bu aprelenen kumaş mekanizmaya uyarlanarak yukarı aşağı hareket eden bir perde sistemidir.

 Stor perde salonlarda, oturma odalarında, yatak odalarında, bebek odalarında, ofislerde, otellerde, katlamalı yada pileli modelleri arkasına güneşlik olarak uygulanır. 

Stor perdeler diğer mekanizmalı modellerde oldugu gibi montajdan önce keşif yapılması daha uygun olacaktır.

Stor yaptırmadan önce konusunda uzman birinin camların stor için uygun olup olamadığına bakmalıdır. Çünkü her camın yapısı ve tavan ölçüsü farklıdır ve mekanik bir model o cama uygulanmayabilir.

Stor kumaşlarının çok fazla çeşitleri vardır. Düz, desenli, simli, parlak vb kumaş çeşitlerinden bazılarıdır.

Mekanizma kaliteside kumaş kalitesi kadar önemlidir. Eğer bir mekanizma çok kalitesiz ise ömrü bir veya iki yılı geçmez.

Işık geçirmez bir stor istenirse karartma kumaş tercih edilmelidir. Isıyı kesmek istendiğinde sunscreen stor düşünülebilir.

Eğer güneşlik olarak tülün altına kullanılacaksa düz ve polyester cinsi tercih edilmelidir. Sadece stor kullanılacak camlarda desenli kumaşlar daha iyi sonuçlar verir.

Stor mekanizmalarına motor eklenerek otomatik hareket kabiliyeti sağlanabilir. İstenirse uzaktan kumanda eklenebilir.

Bu tarz uygulamalar yüksek camlı mekanlarda kullanılırsa daha rahat bir ortam yaratılır. Kullanılan motor ve kumanda markası motorlu stor fiyatlarını doğrudan etkiler.

Çin malı motorlar daha ucuzken Avrupa malı motor ve kumandalar daha pahalıdır. Ama Avrupa malı ürünler daha kaliteli ve garantilidir.

Aradaki fark kullanım ömrü gözönünde bulundurulduğunda fiyatlar arasında büyük uçurumlar yoktur.

 

Saygılarımızla,

SAHİ GRUP TEKSTİL